Nowinki technologiczne 2020

Nowinki technologiczne 2020

2021-01-12

Gadżetomaniacy co roku czekają na nowości technologiczne, które pojawiają się wśród smartfonów i innych sprzętów elektronicznych, a także gier, czy konsoli. Nowinki technologiczne 2020 obejmowały także swoistą rewolucję, czyli wprowadzenie sieci 5 G w Polsce. Na razie działa ona na niewielkim obszarze w obrębie 7 największych Polskich aglomeracji. Zdążyła ona wzbudzić niemałe kontrowersje i zdobyć wielu przeciwników, którzy nową technologię szybszego przesyłu danych obwiniali nawet o rozprzestrzenianie koronawirusa, a jak wiadomo wirusy nie mogą przepływać w sieciach radiowych czy komórkowych. Niektórzy przedstawiali jeszcze teorie spiskowe na temat radioaktywności, czyli promieniowania z sieci 5G, co także po dokładnych badaniach okazało się kompletną bzdurą. Owszem fale elektromagnetyczne emitują wszystkie nasze sprzęty elektroniczne, dlatego warto korzystać z nich racjonalnie, a dodatkowo stosować jonizatory czy też w biurze otaczać się roślinami zielonymi pochłaniającymi szkodliwe jony. Warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka produktów, na które czekali miłośnicy nowinek technologicznych w 2020 roku.

Konsole i gry

W 2020 roku wydana została nowa konsola Sony Playstation 5. Nowy procesor, zaawansowana grafika NVIDIA, a także dysk twardy SSD to tylko niektóre jej atuty. Równocześnie miłośnicy gier czekali na wiele premier, a w szczególności Cyberpunk 2077, czyli nową odsłonę kultowej gry od CD Project Red. Choć na grę wielbiciele musieli nieco poczekać, to jednak na pewno się nie zawiedli. Jeśli chodzi o konsole to zainteresowanie nimi jest tak duże, że trudno znaleźć je w sklepach. Mimo, że gry na PS5 będą zdecydowanie droższe, to jednak wysoka jakość jest dla wielbicieli konsol bardzo ważna, zwłaszcza w przypadku rozgrywek online.

Smartfony, które warto mieć

Chyba każdy pamięta telefony z klapką. Niektórzy z sentymentu mają je do dziś, bo jakoś nie przekonali się do dużych i mało poręcznych dotykowych smartfonów. Na przeciw wyszedł im Samsung proponując urządzenie poręczne, składane i dotykowe, a mianowicie Samsung Galaxy Z Flip. Choć cena jest dość zaporowa, to dla prawdziwych gadżetomaniaków na pewno będzie to must have. Po rozłożeniu mamy bowiem wyświetlacz 6,7 cala w jakości Dynamic Amoled, a wewnątrz dwa wytrzymałe akumulatory, co jest bardzo ważne dla osób, które szukają telefonów z wytrzymałą baterią. Dla miłośników smarfonów polecamy jeszcze nowy Apple iPhone 12, który swoją premierę miał w ostatnim kwartale 2020 roku. Tutaj rekomendacją jest dla wielu sama marka, ale telefon ma też naprawdę dobre parametry.

Warto zainwestować także w sensor od Xiaomi, idealny do inteligentnego domu. Wykryje ruch, włączy światło, będzie chronić, a jednocześnie wspomagać działanie urządzeń, np. klimatyzacji. Tutaj zachwyci nas też cena, zaledwie kilkadziesiąt złotych.