Najczęstsze problemy z iPhone 13 Pro

Najczęstsze problemy z iPhone 13 Pro

2022-07-01

iPhone’y uchodzą za telefony nie tylko kultowe, ale i najlepsze na rynku. Trudno się temu dziwić: szybkie, z długo działającą baterią, odporne na uszkodzenia są trudnym do dogonienia wzorem. Jednak jak każde z urządzeń mobilnych posiadają także swoje wady. Nie brak ich nawet w najnowszych seriach, także w 13 Pro. Z jakimi wadami najczęściej możemy się zetknąć podczas użytkowania tego modelu?

Rysy na nowych smartfonach

Jeszcze dobrze nie ucichły owacje podczas premiery “trzynastki”, a już w internecie pojawiły się pierwsze negatywne komentarze na jej temat. Czy złośliwe? Otóż nie do końca. Wielu użytkowników nowego iPhone’a skarżyło się na wyraźne rysy na ekranie smartfona, co umówmy się - jest nie tyle problemem, co wadą fabryczną, która podlegać powinna reklamacji. Jeśli Apple nie dopatrzyło się usterek w pechowej serii, ma za co przepraszać swoich wiernych fanów. Wszak naprawa iPhone 13 Pro nie jest rzeczą, której chcemy dokonać po pierwszym otworzeniu pudełka z charakterystycznym jabłuszkiem.

Irytujący tryb macro

Choć pomysł był dobry, Apple jednak przekombinował z tą zmianą wyświetlacza w miarę zbliżania się do fotografowanego obiektu. Zamysłem przełączania się na sensor z obiektywem ultrawide było umożliwienie robienia zdjęć o najwyższej ostrości. Problem w tym, że nie wszyscy użytkownicy chcą automatycznie przechodzić w tryb macro - i to z różnych przyczyn. Na szczęście podczas aktualizacji iOS 15.1 wszystko wróciło do normy - i Apple wyłączył opcję samoczynnej zmiany obiektywu.

Niekończące się ładowanie

Według niektórych użytkowników, którzy umieszczają opinie na temat iPhone’a w sieci, wybrane smartfony z serii 13 mają specyficzną wadę: potrafią ładować się niemal przez cały czas. Co najciekawsze, ładują się nawet wtedy, gdy użytkownik odłączy je od zasilacza! Wskazywać ma na to ikona statusu ładowania baterii - która po odłączeniu ładowarki wciąż świeci się na żółto podświetlając charakterystyczną błyskawicę. Na szczęście błąd tyczył się ponoć niezbyt dużej ilości urządzeń. Niemniej - Apple na hasło: iphone 13 pro naprawa zareagowało błyskawicznie.

Waga!

Wielu użytkowników “trzynastki” skarżyło się także na samą ciężkość smartfona. Przyzwyczajeni do urządzeń o niewielkiej wadze, w dodatku seryjnie spadającej, mogli poczuć się nieco zawiedzeni trzymając aż 204 gramowy iPhone 13 Pro. Choć smartfon spełnia wymagania normy IP68, tak w porównaniu ze stanowczo lżejszymi modelami 12 (162 g) lub 11 (194 g), jego waga wydaje się być znacznie większa.