Czytnik ebook - jaki wybrać 2021?

Czytnik ebook - jaki wybrać 2021?

2021-01-12

Czytanie staje się coraz bardziej popularne i to bardzo dobrze, gdyż jak wiadomo rozwija wyobraźnię, kreatywność, pozwala zapomnieć o problemach, a także wpływa na rozwój osobisty, nie tylko pogłębienie wiedzy, ale również słownictwa, dlatego nasz dzisiejszy temat nie powinien nikogo dziwić. Czytnik ebook - jaki wybrać w 2021? Na co należy zwrócić uwagę.

Rozdzielczość ekranu, jasność i lekkość urządzenia, a także wbudowana pamięć

Są takie parametry na które niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę. Rozdzielczość ekranu na poziomie 1872x1404 pikseli, jaką gwarantuje Pocketbook Inkpad 3 w połączeniu z przekątną ekranu niemal 8 cali i jasnością na poziomie 300 DPI sprawia, że nie tylko czytanie ebooków, ale również przeglądanie zdjęć jest komfortowe, gdyż oczy się nie męczą. Niewątpliwie przewaga czytnika ebook nad zwykłą książką to możliwość czytania bez dostępu do prądu (oczywiście wtedy, gdy urządzenie jest naładowane). Fakt, że nie trzeba fizycznie przewracać kartek, a wystarczy jedynie nieznaczny ruch palcem po ekranie, też ma znaczenie. Wyżej wymieniony model plasuje się w czołówce ebooków na 2021 rok także ze względu na 8 GB wbudowanej pamięci, a także niską wagę, zaledwie 210 g. Warto wybrać także Kindle Paperwhite 4, którego przekątna ekranu jest mniejsza i wynosi 6 cali, co wystarcza do wygodnego czytania książek i innych publikacji i co ważne - obsługi urządzenia jedną ręką. W książkach musisz stosować zakładki albo pamiętać na której stronie skończyłeś/aś lekturę, a w przypadku czytnika e-book Kindle Paperwhite 4 - urządzenie zapamiętuje stronę za Ciebie. Jego dużą zaletą jest także energooszczędność i fakt, że pobiera energię wtedy, gdy przewracasz stronę w e-książce. Dla wielbicieli czytania polecamy także Kindle 10, który został wykonany w technologii e-ink. Oznacza to, że ekran świetnie imituje widok tradycyjnej książki papierowej, a dzięki wbudowanej pamięci 4 GB nie musisz nosić ze sobą opasłych tomów, gdyż wszystkie możesz zapisać w swoim czytniku ebooków.

Czytnik e-book - czy warto wybrać go na prezent w 2021 r.?

Świat się zmienia, jednak pewne rozrywki pozostają. Ponadto czytnik ebook świetnie nadaje się do przeglądania i wgrywania do niego wszelkich prezentacji czy prenumerat ulubionych czasopism i dzienników. Może być także przenośnym albumem z ulubionymi zdjęciami. Do przedstawionych modeli możemy jeszcze "dorzucić" Pocketbook Touch HD 3 o przekątnej 6 cali, który ma aż 16 GB wbudowanej pamięci, zatem jest to wybór dla najbardziej wymagających miłośników czytania czy fotografii.